12 січня 2024 року консультантом ЦПРПП з питань інклюзивного підходу до навчання Мариною Марчук було проведено групову консультацію для асистентів вчителів та вчителів ліцею №18 Чернівецької міської ради на тему «Взаємодія вчителя та асистента вчителя під час змішаного навчання».
Цілеспрямована взаємодія вчителя і асистента вчителя забезпечує системну, комплексну допомогу дітям з особливостями розвитку.
Співпрацюючи разом, вчитель і асистент спочатку повинні окреслити мету своєї спільної роботи. Вчитель та асистент повинні усвідомлювати, що учні з ООП потребують допомоги не тільки педагогічної, але і медичної, психологічної, соціальної.
Крім співпраці з фахівцями та представниками шкільної спільноти, учитель найчастіше взаємодіє в класі з асистентом вчителя. Вчитель і асистент учителя у навчально-виховному процесі також дотримуються корекційно-компенсаторної складової, що проявляється у дотриманні певних правил та технологій роботи з учнями із освітніми потребами.
Саме тому, консультантом ЦПРПП протягом консультації було проведено методичні вправи для налагодження дружніх відносин, взаємопідтримки та взаєморозуміння між класоводами та асистентами вчителів:
1. Тренінгова вправа «Глечик», мета якої – поближче познайомитись один з одним, сказати кілька приємних слів про співпрацю, щоб наповнити «чарівний глечик».
2. Тренінгова вправа «Гора», яка дає змогу визначити проблемні моменти, фактори, ситуації, які турбують кожного і не дають дійти до «вершини» гори, результатом якого є відкриття своїх сильних сторін.
3. Тренінгова вправа «Кола Вена», в основі якої – визначення спільних та відмінних аспектів роботи вчителів та асистентів і як наслідок, визначення спільної траєкторії успішної подальшої роботи та співпраці.
4. Рефлексійна вправа «Дерево примирення», яка надала змогу відпустити всі негативні моменти.
Commentaires