Реалізація завдань мовно-літературної освіти в закладах загальної середньої освіти Чернівецької міської територіальної громади в І семестрі 2023/2024н.р. та роль центру професійного розвитку педагогічних працівників Чернівецької міської ради як партнера в удосконаленні фахової майстерності вчителів для надання якісних освітніх послуг – лейтмотив засідань професійних спільнот учителів-словесників закладів загальної середньої освіти Чернівецької міської територіальної громади, які відбулися 17 січня 2024 року на базі Чернівецького ліцею №12 «Ювілейний» (для спільноти вчителів зарубіжної літератури та мов корінних народів) та 19 січня 2024 року – Чернівецької гімназії №11 (для спільноти вчителів української мови та літератури).
Керівники зазначених професійних спільнот Ірина Чифурко, заступник директора з навчально-виховної роботи Чернівецької гімназії №11, Тетяна Мазур, учителька зарубіжної літератури Чернівецької гімназії №8 під час засідань проаналізували роботу учасників спільнот за І семестр 2023/2024 н.р. Вони наголосили, що педагоги протягом цього періоду особливу увагу приділяли організації освітнього процесуза різними формами навчання, реалізації основних засад нового Державного стандарту в 5-6-х класах, роботі з обдарованими учнями та власному професійному розвитку.
Алла Ткач, консультант центру професійного розвитку педагогічних працівників Чернівецької міської ради, окреслила основні напрямки роботи учителів-словесників на ІІ семестр 2023/2024 н.р., проаналізувала результативність співпраці Центру з учасниками спільнот та зазначила стратегічні вектори їхньої подальшої партнерської взаємодії, які будуть реалізовуватися упродовж І півріччя 2024 року: участь педагогів у заходах неформальної освіти та різних видах консультацій, у нових проєктах «Розгорнута книга», «Освітні мандри», у відкритій науково-практичній онлайн-конференції «Освіта. Досвід. Інновації»; обмін досвідом роботи на сторінках новоствореного освітянського електронного видання «Освіта в Чернівцях: навчаємо та навчаємося» тощо. Висвітлила нові підходи до атестації педагогів у 2024 році та участь учителів-україністів у сертифікації-2024.
За традицією, учасники засідання мали змогу ознайомитися з досвідом роботи педагогів, які під час атестації-2024 претендують на присвоєння педагогічного звання «учитель-методист». Результати своєї роботи в міжатестаційний період презентували Валентина Пянковська, учитель зарубіжної літератури гімназії №5 «Інтеграл» з проблеми «Розвиток творчих здібностей на уроках зарубіжної літератури літератури» та Галина Іванчук, учитель української мови та літератури Чернівецького ліцею №2 – «Розвиток критичного мислення на уроках української мови та літератури».
Під час засідання звернули увагу шляхам формування читацької компетентності здобувачів освіти. Після ознайомлення з результатами міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022 з читацької грамотності, які презентувала Мирослава Бацай, учителька української мови, української та зарубіжної літератури Чернівецького ліцею №15, Алла Ткач провела з учасниками засідань фрагмент тренінгу на тему «Шляхи формування читацької компетентності здобувачів освіти». Робота в групах дала можливість обговорити причини зниження інтересу дітей до читання та представити ефективні педагогічні практики, які сприяють формуванню дитячої читацької компетентності та мотивують здобувачів освіти до читання книг.
На завершення засідання учителі-словесники активно долучилися до «Відкритого мікрофона» й висловили своє враження від заходу.
Comments