Що таке виховна система та які її функції. Як створити в закладі освіти сучасну, динамічну, креативну та дієву виховну систему, яка б сприяла духовному розвитку особистості. Що потрібно щоб вона стала простором добробуту, безпеки, творчості та натхнення для всіх учасників освітнього процесу.
Ці питання є вкрай актуальними. Вони хвилюють освітян, а особливо заступника директора з виховної роботи закладів загальної середньої освіти.
Всім нам відомо, що виховання завжди суттєво впливає на духовне життя суспільства. Виховання в умовах війни надає новий імпульс духовному оздоровленню учнівської молоді, формуванню громадянського суспільства, яке функціонує на засадах гуманізму, свободи, верховенства права, соціальної справедливості та гарантує належні умови зростання добробуту людей.
З метою поглиблення знань щодо формування сучасної виховної системи, ознайомлення з цілями, завданнями тімбілдінгу та його використанням в методичній роботі з класними керівниками, наприкінці вересня на базі Чернівецького ліцею №17 «Успіх» відбувся флеш-семінар заступників директорів з виховної роботи ЗЗСО Чернівецької ТГ на тему «Виховна система закладу як простір добробуту, перспектив, формування та розвитку креативної, успішної особистості. Організаційно-методична діяльність заступника директора з виховної роботи в закладі освіти».
Флеш-семінар складався з флеш-сесій, що починалися з інтерактивної вправи.
Сільва Німіжан, консультант КУ «Міський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Чернівецької міської ради, розпочала захід з привітання учасників флеш-семінару та Притчі про майстра. Провела інтерактивну вправу «Знайомство». Учасники були об’єднанні в пари для знайомства одне з одним. Кожен мав можливість презентувати свого колегу-партнера. Наступним етапом роботи було поглиблення знань з методики створення виховної системи закладу загальної середньої освіти, розуміння її функцій, структури, визначення компонентів, створення моделі виховної системи, ознайомлення з цілями, завданнями тімбілдінгу та його використанням для вдосконалення методичної роботи з класними керівниками.
Ольга Архіпова, заступник директора з виховної роботи Чернівецького ліцею №21, поділилася досвідом створення динамічної, відкритої для інновацій виховної системи ліцею та надала декілька порад молодим заступникам директора з виховної роботи. Розповіла як ведеться робота з формування в учнів рис розвиненої, духовної, творчої особистості, громадянина-патріота України.
Сільва Німіжан розпочала наступну флеш-сесію з інтерактивної вправи «Атоми й молекули».
Фіалка Ткачук, заступник директора з виховної роботи Чернівецького багатопрофільного ліцею №11 «Престиж», ознайомила колег зі своїм досвідом створення виховної системи закладу, вказала на важливість діяльності учнівського самоврядування, акцентувала увагу на роль цієї структури у формуванні компетентної особистості, здатної до розумної ініціативи та соціально-активної позиції.
Наступна флеш-сесія розпочалася з інтерактивної вправи «Олівець єднання», яку провела Сільва Німіжан. Порозуміння, підтримка, допомога та командна робота можливі лише тоді, коли у всіх єдина мета та цілі, спрямовані спільною волею для реалізації планів виховної системи.
Світлана Любарева, заступник директора з виховної роботи Чернівецького ліцею №15 «ОРТ», керівник спільноти ЗДВР ЗЗСО Чернівецької ТГ, акцентувала увагу на організаційно-методичній діяльності, ознайомила з нормативно-правовою базою та циклограмою заступника директора з виховної роботи. Зокрема озвучила рекомендації проведення сучасних форм методичної роботи з класними керівниками, поділилася власним досвідом у цій роботі.
Надія Іванюк, заступник директора з навчально-виховної роботи Чернівецького ліцею №17 «Успіх», розповіла учасникам флеш-семінару про свій досвід формування виховної системи закладу, перспективи розвитку особистості через виховання, підготовку учнів до майбутнього життя через навички самореалізації. Зазначила, що виховна система є інструментом розвитку лідерських якостей та соціальної відповідальності учнівської молоді. Наступним етапом активності була практична робота в групах «Формування фінансової грамотності через проєкти соціального підприємництва». Кожен учасник флеш-семінару отримав «подарунок-побажання» та корисну інформацію.
Підсумовуючі роботу флеш-семінару Сільва Німіжан звернула увагу, що для створення ефективної виховної системи необхідні спеціальні знання та щоденна праця згуртованої команди фахівців.
Організатор флеш-семінару, КУ «Чернівецький центр професійного розвитку педагогічних працівників», висловлює вдячність Станіславі Кушнір, директору Чернівецького ліцею №17 «Успіх», та Надії Іванюк, заступнику директора з навчально-виховної роботи, за сприяння в проведенні заходу та створенні позитивної, творчої атмосфери.
Comentarios