Серед 15-ти професійних компетентностей, якими має володіти педагог відповідно до Професійного стандарту вчителя загальної середньої освіти – інформаційно-цифрова. Її сутність – це здатність вчителя орієнтуватися в освітньому просторі, критично оцінювати знайдену інформацію й уміло оперувати нею у своїй професійній діяльності, ефективно використовувати наявні цифрові інструменти в освітньому процесі або створювати власні.
З метою удосконалення навичок володіння зазначеною компетентністю 24 січня 2024 року учителі, які викладають мовно-літературні предмети в закладах загальної середньої освіти Чернівецької міської територіальної громади, розпочали навчання за програмою підвищення кваліфікації «Використання цифрових ресурсів для формування мовно-літературних знань, умінь і навичок здобувачів освіти. Серія майстер-класів».
Модуль 1 присвячений онлайн-сервісу Book Creator. Під час першої частини заходу
Алла Ткач, консультант центру професійного розвитку педагогічних працівників, висвітлила роль та місце інформаційно-цифрової компетентності в педагогічній діяльності вчителя, організувала для учасників самооцінювання рівня володіння інформаційно-цифровою компетентністю, яке дало можливість переконалися в актуальності та важливості проведення навчання за вказаною темою.
Друга частина онлайн-зустрічі – майстер-клас учителя української мови та літератури Чернівецького ліцею №3 Дарії Семчук на тему «Book Creator – онлайн-інструмент для створення інтерактивного посібника». Його учасники не лише познайомилися з ефективним цифровим ресурсом та напрацюваннями Дарії Богданівни на ньому, але й практично створювали онлайн-книгу та наповнювали її цікавим контентом.
Comments